Agility

CO JE AGILITY

je to kynologická disciplína, kde pejsek překonává parkur postavený z různých druhů překážek (něco jako koňské parkurové skákání, překážky jsou samozřejmě menší:-)). Úkolem psa je překonat překážky v určeném pořadí, s minimem chyb, v co nejrychlejším čase. Agility se dnes již hodně rozvíjí, čím dál více cvičišť má k dispozici překážky. Rovněž platí, že pejsek by měl nejprve projít základní poslušností, aby mohl začít agility cvičit. Co se týče plemen psů, je úplně jedno, jakého plemene je a jak je velký.

1. Agility může dělat opravdu každý pejsek, pokud je zdravý a má o cvičení zájem.

2. Nejdůležitější je vést trénink formou hry, nenásilně, je nutné pejska hodně chválit.

3. Nikdy nezapomínejte na to, že pes pouze plní vaše povely, a pokud ty jsou špatně zadané, pes prostě nesplní to, co chcete, ale není to jeho chyba, pouze vaše.

4. Je důležité odhadnout, jak často a jak dlouho váš pejsek může cvičit, aby nebyl nadměrně přetěžován. Nejde ani tak o fyzickou stránku, výcvik je namáhavý spíše z hlediska psychiky a soustředění. To, jak má být trénink dlouhý a jak často cvičit, by vám měl poradit instruktor na cvičišti.

5. Agility může samozřejmě dělat i jakýkoliv psovod, stejně jako u psů, ani u lidí nezáleží na věku, pohlaví či rodokmenu…

Jestliže nemáte chuť běhat po cvičáku a trénovat sportovní kynologii, zkuste AGILITY.

Veškeré informace o výcviku psů v AGILITY najdete ZDE